120x600

Alemdar inşaat

09-08-2022 BOLU

Bolu’da zehirlenen 26 kişinin tedavileri hastanede devam ediyor

Yuva köyünde yaşanan zehirlenmelerle ilgili Bolu Valiliği’nden yapılan açıklamada, yeni vakaların bulunmadığı belirtilerek 26 kişinin tedavilerinin hastanede devam ettiği ifade edildi.

Bolu’da zehirlenen 26 kişinin tedavileri hastanede devam ediyor
Bİ tur

Edinilen bilgiye göre, Bolu merkeze bağlı Yuva köyünde Kurban Bayramı’nda yaşanan zehirlenmelerle ilgili Bolu Valiliği’nden açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, 18'i servislerde, 8'i yoğun bakımda olmak üzere toplam 26 kişinin tedavisinin sürdüğü belirtildi. Su depolarında düzenli olarak klorlama işlemlerinin devam ettiğinin kaydedildiği açıklamada, "Son bir haftada sağlık kuruluşlarımıza karın ağrısı şikayetiyle başvuran 1 vatandaşımızın bu hastalıkla ilgisinin olmadığı belirlenmiş, kanlı ishal şikayetiyle başvuran 1 vatandaşımızın ise yapılan araştırmalar neticesinde şebeke suyunu değil, evinin bahçesindeki kayıt dışı artezyen suyunu kullandığını ifade etmesi üzerine ilgili kuyudan numuneler alınmıştır. Hastalık sebebinin bu suya bağlı olup olmadığı hakkında tetkikler yapılmaktadır. Yuva köyünde düzenli ve sürekli olarak depolardan, şebeke uç sistemlerinden su numune örnekleri alınarak kontroller yapılmaktadır. Ayrıca su depolarının klorlama işlemleri rutin olarak devam etmektedir” denildi.

 

 

“Haberler gerçeği yansıtmıyor”

Valiliğin koordinasyonunda tüm kurumların konuyla ilgili takibinin hassasiyetle devam ettiği vurgulanan açıklamada, “Yuva köyünde yeni bir salgın yaşandığına dair çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Vatandaşlarımızın resmi olmayan kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar etmemeleri önemle rica olunur. Tedavileri devam eden hastalarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BOLU HABERLERİ
Fazilet Tekman
Köşe Yazarları
Burç Yorumları