120x600

Alemdar inşaat

08-08-2022 BOLU

Küçük girişimciler giderlerini karşılamak için tezgah açtı

Bolu’da okul harçlıklarını ve giderlerini karşılamak için kendilerinin yaptığı bileklikleri, kitaplarını ve oyuncaklarını açtıkları tezgahta satan 3 arkadaş, görenlerin beğenisini kazanıyor.

Küçük girişimciler giderlerini karşılamak için tezgah açtı
Bİ tur

Bolu’da arkadaş olan Lütfi Emir Avcu (11), Alper Kaan Uyanık (11) ve Eren Çetin (11) isimli çocuklar sosyal medyadan gördükleri bileklikleri yaparak satmaya karar verdi. Okul harçlıklarını kazanmak ve giderlerini karşılamak için Borazanlar Mahallesi 430. Sokak üzerinde tezgah açan çocuklar çeşitlilik sağlamak için okudukları kitaplarını ve oyuncaklarını da satışa çıkardı. Görenlerin genç girişimciler olarak tanımladığı çocuklar, kazandıkları parayla giderlerini karşılamaktan gururlu olduklarını söylediler. 3 arkadaşın el emeği bileklikleri görenlerin büyük beğenisini kazanıyor.

 

 

Genç girişimcilerden Lütfi Emir Avcu, "Bir yerden bileklik yapıp sattıklarını görmüştük. Biz de yapmak istedik. Burada kullanmadığımız oyuncaklar var. Okuduğumuz kitaplar var. Okulumuza harçlık çıkarıyoruz. Topumuz falan da patlıyor. Top alıyoruz. Bizi görenler alışveriş yapıyor. Geleceğin girişimcileri diyorlar. Gurur duyuyoruz" diye konuştu.

 

 

 

 
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BOLU HABERLERİ
Fazilet Tekman
Köşe Yazarları
Burç Yorumları